• firmanrehberde@gmail.com
  • +905322025122

TARKAN PASLANMAZ SANAYİ VE TİCARET ŞİRKETİ

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
22 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Tarkan Sarıtaş
  • ADRES: Dudullu OSB Mah.Des-1 Cad.Des Tic.Merk.No:3 D:39 Ümraniye/İstanbul
  • TELEFON: 0 (532) 469 7712
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

25 yıllık sektör tecrübesini siz değerli müşterilerine % 100 memnuniyet sağlamak için çalışımaya devam ediyor.
Yılların vermiş olduğu bu tecrübe ve deneyimli uzman kadromuzla, ülkemiz sanayisi’nin ihtiyacı olan paslanmaz çelik ürünlerini uluslararası normlara uygun kalite ve standartlarda ithal ederek tedarik etmekte; ve ülkemiz sanayisine katkıda bulunmaktayız.
Paslanmaz Çelik;minimum %10.5 Krom(CR) elementi içeren demir ve max %1.2 Karbon(C) esaslı bir alaşımdır.

Krom(CR) elementi, çeliği paslanmaya lekelenmeye karşı koruyan temel bileşendir ve korozyana karşı görünmez bir yüzey film tabakası (Oksit tabakası, Cr203) oluşturarak malzemeyi oksijenden korur. Çeşitli uygulamalar ve kullanımlar için tasarlanarak modifiye edilmiş (korozyon, sıcaklık ve dayanım) çok sayıda paslanmaz çelik ürün vardır.

Alaşım Elementlerinin Paslanmaz Çeliğe Etkisi
KROM(Cr): Paslanmaz çeliğe, paslanmazlık özelliği kazandıran en önemli elementtir. %Cr miktarı arttıkça paslanmazlık özelliği artar. Krom elementi, çeliğin yüzeyinde oluşturduğu pasif oksit tabakası ile çeliği paslanmaya karşı korur. Güçlü ferrit yapıcı özelliği vardır.
KARBON(C): Çeliğin mekanik dayanımını ve sertliğini arttırır. Karbonun fazla olması paslanmazlık özelliğini Plastik şekil verme ve kaynak edilebilirlik özelliklerini kötü etkiler
NİKEL(Ni): Paslanmaz çeliklere östenitik yapı kazandırmak için katılır. Nikelin çeliğe katılmasıyla, çelik kırılganlığı azalır böylece tok bir yapıya sahip olur. Ayrıca asidik ortamlara dayanımı da arttırır.
MOLİBDEN(Mo): Mekanik dayanımı ve korozyon dayanımı arttırmak amacıyla eklenir
BAKIR(Cu): Paslanmaz çeliklerin şekillendirilebilirliğini ve asitlere olan dayanımını bir miktar arttırmak için eklenir.
MANGAN(Mn): Paslanmaz çeliklerin yüksek sıcaklık dayanımını arttırmak için eklenir. Mangan ayrıca, östenitik yapıcı bir elementtir ve nikel yerine de kullanılabilir.
SİLİSYUM (Si): Ferrit yapıcı bir elementtir. Çeliğin oksidasyona olan dayanımını arttırır. Mukavvemeti arttırır.
KARBON(C): Çeliğin mekanik dayanımını ve sertliğini arttırır. Karbonun fazla olması paslanmazlık özelliğini Plastik şekil verme ve kaynak edilebilirlik özelliklerini kötü etkiler.
AZOT(N): Östenitik yapıcı bir elementtir. Mekanik dayanımı arttırır, fakat ferritik çeliklerde çeliğin tokluğunu azaltır.
TİTANYUM (Ti): Kuvvetli karbür yapıcı özelliği vardır ve sertliği artırır. Çelik üretimi esnasında deoksidan olarak da kullanılır. Tane inceltici etkiye sahiptir.

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.