• firmanrehberde@gmail.com
  • +905322025122

Çatı Oluk Isıtma Çatı Oluk Buz Çözme Ebrar Karaca Mühendislik

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
287 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Ebrar Karaca
  • ADRES: Mimarsinan Mahallesi Susurluk Sokak Bora Apartmanı Bodrum Kat No:49/1 38020 Kocasinan/KAYSERİ
  • TELEFON: 0 (554) 935 9709
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 18:00
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Ebrar Karaca Mühendislik; Çatı oluk ısıtma,çatı oluğu ısıtma,çatı oluk buz çözme,oluk ısıtma,yerden ısıtma fiyatları,danfoss ürünleri ile müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek için çalışmaktadır.

Çatı Oluk Isıtma Sistemleri

Çatı ve oluk ısıtma sistemleri, genel anlamda her türlü çatı, saçak, oluk, yağmur iniş yolları gibi alanlarda buzlanmanın ve kar birikintilerinin oluşmasının önüne geçilmesi için tasarlanmış, çatı ısıtma kabloları, sensörler, termostat ve bağlantı aparatlarından oluşur. Kar eritme sistemleri her türlü konut, tarihi bina, kamu binası, ticari yapı ya da benzer yerlerin olukları, tahliye boruları, kritik çatı kenarları ve düz çatıların sifonlu drenaj sistemlerinde etkilidir. Çatı ısıtma sistemleri, donmanın getirdiği zararların önüne geçerken, aynı zamanda binaların ilgili yerlerinin malzeme açısından zarar görmesine de engel olurlar.

Kar ve Buz Eritme Sistemleri

Kar ve Buz eritme sistemleri çatı kenarları boyunca uygulanır. Bu alanlar dışında her türlü bölgede kar birikmesini ve buzlanma yaşanması önler. Böylece borular, saçak kısımları ve çatılar korunurken kar ve buz hızlı bir şekilde eriyip boşaltılmış olur.

Diğer yandan kar ve buz eritme sistemleri, elektronik termostat serisiyle beraber hem çok az enerji harcarlar hem de düşük enerji tüketimine karşın yüksek verim sağlarlar. Bu noktada, sistemin dijital sensör ve dijital termostatlarının hava şartlarını doğru bir şekilde anlayıp kendini buna göre ayarlaması son derece önemlidir.

Oluk ve tahliye borularında su akışının muhafaza edilmesini sağlayan kar eritme sistemleri, şu noktalar düşünüldüğünde son derece gereklidir;

  • Buz çözüldükten sonra yeniden donarsa, çatılar ya da oluklarda hasar meydana gelebilir.
  • Büyük ya da hacimli buzların düşmesi halinde ciddi hasarlar oluşabilir.
  • Durgun su, iç duvarlardan sızarak döşemelerin hasar görmesine neden olabilir.

Bu noktada ilk olarak, sensörler düşük ısı ve nemi tespit ederler. Ardından kontrol ünitesi, sistemi açar. Kendinden reguleli ısıtma kablosu da karları eritir ve ilgili alanlarda bir akış yolu oluşur. Tahliye borusuna suyun sürekli akışı sağlanır ve buz ya da saçak oluşumunun önüne geçilir. Nem ve hava sıcaklığı belli bir değerin üzerine çıktığında ise sistem kendini otomatik olarak kapatır.

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.